PRZYJAŹŃ NIE ZNA GRANIC

"Człowiek współczesny bardziej wierzy świadkom aniżeli nauczycielom, bardziej doświadczeniu aniżeli doktrynie, bardziej życiu i faktom aniżeli teoriom. Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji. Chrystus, którego misję przedłużamy w czasie, jest "Świadkiem" w pełni tego słowa znaczeniu i wzorem chrześcijańskiego świadectwa". Jan Paweł II, Enc. Redemptoris Missio.

 

To strona poświęcona wolontariatowi misyjnemu. Każdy jest powołany do konkretnej misji i każdy jest zobowiązany do jej realizacji. Dlatego zapraszamy do włączenia się w wielkie dzieło!

Kolejne przedsięwzięcie dla dzieci i młodzieży z parafii Mother of the Church Parish Kazimva

Po przylocie do Zambii z urlopu przekazane zostały przeze mnie koszulki z logiem Światowych Dni Młodzieży odbywających się w Krakowie. Kolejnym moim pomysłem, który przysłużyłby się w pracy duszpasterskiej z młodzieżą jest projektor multimedialny i ekran. Wielu spośród młodych ludzi, a zwłaszcza dzieci nie stać na to, aby pójść do kina na film. Chciałem również przy pomocy tych już aktualnych narzędzi pracy przybliżać dzieciom i młodzieży nie tylko sylwetki świętych i błogosławionych Kościoła Katolickiego, ale też ważne miejsca związane z chrześcijaństwem. 

Opiekun potrzeby

  • paweł marek Profil
  • Mother of the Church Parish - Kazimva Misja
FACEBOOK