PRZYJAŹŃ NIE ZNA GRANIC

"Człowiek współczesny bardziej wierzy świadkom aniżeli nauczycielom, bardziej doświadczeniu aniżeli doktrynie, bardziej życiu i faktom aniżeli teoriom. Świadectwo życia chrześcijańskiego jest pierwszą i niezastąpioną formą misji. Chrystus, którego misję przedłużamy w czasie, jest "Świadkiem" w pełni tego słowa znaczeniu i wzorem chrześcijańskiego świadectwa". Jan Paweł II, Enc. Redemptoris Missio.

 

To strona poświęcona wolontariatowi misyjnemu. Każdy jest powołany do konkretnej misji i każdy jest zobowiązany do jej realizacji. Dlatego zapraszamy do włączenia się w wielkie dzieło!

Zbiórka funduszy na rzecz młodzieży Trzeciego Świata

Młodzież litewska wraz z animatorami rozpocznie 15 sierpnia 2016 r. pierwsze kroki w realizacji projektów pomocowych, mając okazję do włączenia się w ogólnokrajową uroczystość pt. „Witaj Święta Wniebowzięta” w Kowalczukach (Litwa), która odbędzie się już po raz 17.

Pomysł zbiórki funduszy na rzecz młodzieży Trzeciego Świata, zaakceptowany przez organizatorów uroczystości, będzie polegał na malowaniu dziecięcych twarzy, ale dorośli również będą mile i chętnie widziani!

Wieś Kowalczuki położona jest w rejonie wileńskim, a dokładnie 25 km na wschód od Wilna. To nie jest daleko dla tych, którzy pragną wspólnie uczcić wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wzrastać w rodzinnej radości bycia razem oraz wspomóc tych, którzy oczekują naszej pomocy na kontynencie afrykańskim.

FACEBOOK